Kovo 29 d. pimą kartą mūsų gimnazijoje pradėtas įgyvendinti dalyvaujamojo biudžeto projektas. Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas kartu su mokiniais ir kitais bendruomenės nariais priimti sprendimus, kuomet jie siūlydami idėjas ir balsuodami nusprendžia, kaip turėtų būti išleistos viešos lėšos. Pirmojo renginio metu mokiniai buvo supažindinti su mokyklos biudžetu, sužinojo, kur išleidžiami mokyklos pinigai, kiek ir iš kur mokykla pinigų gauna. Renginio moderatorius, Vilniaus Konarskio gimnazijos direktorius Valerijus Jaglinski paaiškino mokiniams, kaip projektas vyks, kokios idėjos yra tinkamos. O idėjos išties tinka visos, svarbu, kad atitiktų gimnazijos poreikius, higienos normas ir atlieptų mokinių interesus.

Renginio metu mokiniai turėjo galimybę pasiūlyti pirmines savo idėjas. Pateikiame keletą iš jų: Stadiono atnaujinimas (tinklinio aikštelės įrengimas), teniso stalai, biliardas, stalo futbolas, valgyklos atnaujinimas, rankų džiovintuvų tualete įrengimas, higienos priemonių aparatas, maisto aparatai, žaidimų konsolės, foto būrelio įranga ir net stipendijos gerai besimokantiems bei dar daug kitų idėjų. Šiais metais projekto įgyvendinimui skirta 2000 €, tai mokiniams reikės labai atsakingai pasirinkti, nes visoms idėjoms lėšų niekada neužteks. Mokiniai, talkinami mokytojų, per mėnesį suformuos savo komandas, kurios paruoš ir pateiks savo idėjas. Už priimtiniausią idėją bendruomenė galės balsuoti baigiamojo renginio metu gegužės mėnesį. O koordinacinė grupė jau laukia visų pasiūlymų.