3Gimnazijos bibliotekos veikla

Gimnazijos biblioteka – tai šiuolaikiškas, paslaugus švietimo ir informacijos centras, visapusiškai realizuojantis gimnazijos bendruomenės informacinius poreikius, savo fondais ir veikla dalyvaujantis ugdymo procese, sudarantis sąlygas savarankiškam asmenybės tobulėjimui, vykdanti edukacines veiklas.

Bibliotekos struktūra:

• abonementas;
  • vadovėlių saugykla;
  • skaitykla (16 darbo vietų skaitytojams, iš jų 6 kompiuterizuotos).

Bibliotekos teikiamos paslaugos:

• skaitytojų mokymas naudotis bibliotekos teikiamomis paslaugomis ir kitomis informacinėmis priemonėmis;
  • konsultacijos ieškant informacijos, atsakymai į užklausas;
  • mokinių aprūpinimas vadovėliais, mokymo priemonėmis bei grožine literatūra;
  • ugdymo karjerai informavimo paslaugos interneto technologijų priemonėmis;
  • parodų ir renginių organizavimas;
  • kopijavimo ir spausdinimo paslaugos;
  • naudojimasis internetu;
  • ugdomi moksleivių informaciniai gebėjimai – ieškoti, rasti, kaupti, analizuoti, vertinti informaciją bei jos šaltinius;
  • inicijuojamos skaitymą skatinančios veiklos;
  • skaitykloje suteikiama galimybė nemokamai naudotis internetu, praleisti laiką laukiant autobusiuko, ruošti namų darbus, žaisti stalo žaidimus, naudotis enciklopedijomis, žodynais, žinynais, skaityti periodinę literatūrą.

Teikiamomis paslaugomis naudojasi visa gimnazijos bendruomenė: administracija, mokytojai, mokiniai.

Bibliotekos darbo laikas:

I – V 8.00 – 16.00